Saturday, May 26, 2018

Kosova dhe Luksemburgu bashkëpunim në fushën e kompetencës profesionale dhe teknologjisë informative

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj, është takuar sot me ambasadorin jo rezident të Dukatit të Madh të Luksemburgut z. Paul...

Një biznesmen shqiptar nga Turqia do të investojë në Kosovë, do punësojë qindra punëtorë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, gjatë qëndrimit në qytetin e Bursas të Turqisë është pritur nga sipërmarrësi Shahap Aktash, pronar i fabrikës...

Hetime për falimentimin e Telekomit

Zyrtarë të Prokurorisë Speciale të Kosovës kanë konfirmuar për gazetën "Zëri" se janë duke i hetuar keqpërdorimet në Telekomin e Kosovës e të cilat,...

Telekomi në prag të falimentimit, Qeveria nuk do ta paguajë borxhin e saj 60...

Telekomi i Kosovës është në krizë të thellë financiare dhe rrezikon të falimentojë pas 12 muajve. Për krizën financiare të Telekomit, kryesuesja e Bordit të...

Parlamenti Evropian me masa shtesë për kriptovalutat

Parlamenti Evropian votoi një draft të përpiluar në dhjetorin e kaluar, i cili propozon shtrëngimin e masave ndaj kripotovalutave në përpjekje për të parandaluar...

Miliona euro evazion fiskal në veri

Evazioni fiskal në Kosovë nga përfaqësues të bizneseve, konsiderohet të ketë marrë përmasa shqetësuese, në veçanti në veri të vendit. Si e tillë, kjo...

FMN përgëzon Kosovën për stabilitet financiar

Ministri i Financave Bedri Hamza është takuar me Zëvendësdrejtorin Menaxhues të Fondit Monetar Ndërkombëtarë, Tao Zhang, gjatë vizitë së tij në SHBA. Hamza e njoftoi...

Ministri Ismaili: Qëllimi kryesor i sigurimeve shëndetësore janë qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili është thirrur në interpelancë nga deputetët e VV-së. Kjo për sistemin informativ në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Sa i përket kësaj...

Shoqata e Fermerve dhe Qumshtarëve mirëpresin vendimin e MTI-së

Shoqata e Fermerve dhe Qumshtarëve thotë se lajmin e sotëm të Ministrisë së Tregëtisë dhe Industrisë (MTI) lidhur me vendosjen e masës së përkohëshme...

OEK-u organizon panairin e përgjithshëm ndërkombëtar “Prishtina 2018”

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) ka njoftuar se do të mbajë konferencë për media lidhur me organizimin e panairit të përgjithshëm ndërkombëtar "Prishtina 2018",...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Dënohet serbi i akuzuar për krime lufte në Vushtrri

Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka gjetur fajtor serbin Zoran Vukotiq duke e dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burgim për krime lufte kundër...

Kuçi: Qeveria nuk rrëzohet në tryeza politike, nëse i keni 61 vota bëjeni në...

Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se Kuvendi është ai ku rrëzohet qeveria dhe jo tryezat. Kjo deklaratë e Kuçit...

Kurti: Nëse kryeministri ka etikë duhet të jap dorëheqje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka hapur tryezën me subjekte politike, duke deklaruar se duhet të shkohet në zgjedhje dhe ato duhet të...