Thursday, August 16, 2018

LB: Kosova ka nevojë për dialog në mes forcave politike, para dialogut me Serbinë

Lëvizja për Bashkim (LB) konsideron se Kosova ka nevojë për dialog në mes forcave politike, para dialogut me Serbinë. Sipas Avni Klinakut, sekretar i përgjithshëm...

Cilët janë dy profesionet më profitabile në Kosovë dhe botë?

Në bazë të statistikave të Bankës Botërore, sektori i patundshmërive dhe ai ndërtimor përbëjnë rreth 25% të bruto produktit vendor të Kosovës. Sektori ndërtimor dhe...

LB paraqet platformën politike për bisedime me Serbinë në tryezën e organizuar nga PSD

Lëvizja për Bashkim ka kritikuar tryezën e organizuar nga Partia Socialdemokrate, që u mbajt sot. Sipas LB-së, edhe në tryezën e katërt me radhë të...

Ndërroi jetë babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

Hilmi Haradinaj, babai i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë. Lajmin e konfirmoi pas mesnatës vetë Ramush Haradinaj. Ja...

Veseli dhe Fajon për vizat: Jemi në prag të vendimit të madh (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, takoi raportuesen për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, me të cilën diskutoi rreth zhvillimeve aktuale...

Ndërroi jetë legjenda e futbollit, Fadil Vokrri

Kryetari i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër. Ai ishte dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike...

LB: Ndërmarrjet publike janë mbushur me militantë partiakë (Video)

Lëvizja për Bashkim ka paraqitur qëndrimin e saj lidhur me gjendjen në ndërmarrjet publike, për dëmet që qeveria aktuale dhe të kaluarat i kanë...

Haxhi Krasniqi fiton titullin evropian EBU, ja meçi i plotë për ata që nuk...

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi, e ka fituar titullin e kampionit të Evropës EBU pasi e mposhti rusin, Stanislav Kashtanov, në një meç të...

Hoxhaj i përgjigjet ambasadorit rus për ndarjen: Jo, faleminderit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar sot ndaj deklaratave më të reja të ambasadorit të Federatës Ruse në Beograd, i cili tha se...

Presidenti francez Macron ia jep shtetësinë franceze heroit nga Afrika që shpëtoi fëmijën (Video)

Një emigrant malian i cili tanimë po njihet si një hero dhe të cilit i është vendosur nofka "Spider-Man" i Parisit do të bëhet...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Murati: Kosovës po i përgatitet skenari më i keq i mundshëm

Në konferencën për medie të mbajtur sot, Kryetari i LB-së, Valon Murati, ndër të tjera tha se zhurmat e fundit për korrigjim kufijsh na...

Klinaku: LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e Preshevës...

Avni Klinaku, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, ka thënë se LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e...

Njihuni me talentin me prejardhje nga Kosova që e pret një e ardhme e...

Talenti me prejardhje nga Prishtina, Lenard Mustafa, po shkëlqen me të rinjtë e klubit gjerman “SSV Reutlingen”, derisa pret që në një të ardhme...