Tuesday, December 11, 2018

Klinaku: LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e Preshevës...

Avni Klinaku, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, ka thënë se LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e...

LB: Kosova ka nevojë për dialog në mes forcave politike, para dialogut me Serbinë

Lëvizja për Bashkim (LB) konsideron se Kosova ka nevojë për dialog në mes forcave politike, para dialogut me Serbinë. Sipas Avni Klinakut, sekretar i përgjithshëm...

Cilët janë dy profesionet më profitabile në Kosovë dhe botë?

Në bazë të statistikave të Bankës Botërore, sektori i patundshmërive dhe ai ndërtimor përbëjnë rreth 25% të bruto produktit vendor të Kosovës. Sektori ndërtimor dhe...

LB paraqet platformën politike për bisedime me Serbinë në tryezën e organizuar nga PSD

Lëvizja për Bashkim ka kritikuar tryezën e organizuar nga Partia Socialdemokrate, që u mbajt sot. Sipas LB-së, edhe në tryezën e katërt me radhë të...

Ndërroi jetë babai i kryeministrit Ramush Haradinaj

Hilmi Haradinaj, babai i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë. Lajmin e konfirmoi pas mesnatës vetë Ramush Haradinaj. Ja...

Veseli dhe Fajon për vizat: Jemi në prag të vendimit të madh (Foto)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, takoi raportuesen për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon, me të cilën diskutoi rreth zhvillimeve aktuale...

Ndërroi jetë legjenda e futbollit, Fadil Vokrri

Kryetari i Federatës të Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër. Ai ishte dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike...

LB: Ndërmarrjet publike janë mbushur me militantë partiakë (Video)

Lëvizja për Bashkim ka paraqitur qëndrimin e saj lidhur me gjendjen në ndërmarrjet publike, për dëmet që qeveria aktuale dhe të kaluarat i kanë...

Haxhi Krasniqi fiton titullin evropian EBU, ja meçi i plotë për ata që nuk...

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi, e ka fituar titullin e kampionit të Evropës EBU pasi e mposhti rusin, Stanislav Kashtanov, në një meç të...

Hoxhaj i përgjigjet ambasadorit rus për ndarjen: Jo, faleminderit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar sot ndaj deklaratave më të reja të ambasadorit të Federatës Ruse në Beograd, i cili tha se...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

LB: Kushti kryesor për luftimin e korrupsionit është ekzistenca e vullnetit politik

Lëvizja pë Bashkim (LB) konsideron se janë dy kushte elementare që duhet të plotësohen për funksionimin e drejtësisë në vend: 1. Titullarët e institucioneve të drejtësisë...

Në mes të teorisë dhe praktikës

Shkruan: Gëzim Saraçi(Reagim)Në realitetin e krijuar në vendin tonë PATRIOTIZMI shfrytëzohet si resurs mjaft frytdhënës për realizimin e interesave të ngushta. Pra, sa më...

Klinaku: Me politikën që po ndiqet, Kosova do të humbë vazhdimisht e Serbia nuk...

Rreziku i vërtetë dhe më i madh për Kosovën është nëse ne vazhdojmë me të vjetrën. Pra nëse ne vazhdojmë me bisedime vetëm për...