Thursday, February 22, 2018

Dua Lipa merr dy çmime në Brit Award

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa ka fituar çmimin “këngëtarja më e mirë” dhe "artistja më e mirë debutuese” në ceremoninë  e ndarjes së çmimeve...

Seanca për demarkacionin nesër në ora 11:00

Kryesia e Kuvendit caktoi për nesër në orën 11:00 seancën e kuvendit në të cilën do të shqyrtohet ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit me...

Kurti: S’ka viza edhe nëse ratifikohet demarkacioni!

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka folur sot në konferencën për media të këtij subjekti për çështjen e liberalizimit të vizave. Ai ka theksuar se...

Rikthehet “Balena Blue”

Dy motra në Rusi duket se nuk kanë qenë aq me fat, pasi u vetëvranë duke u hedhur nga çatia e pallatit.  “Blue Whale”...

EULEX-i komenton transferimin e rastit të Azem Sylës te vendorët

Një ditë pasi kryetari i trupit gjykues të rastit të Azem Sylës befasisht njoftoi se ky rast do t’u transferohet vendorëve, Zyra për Informim...

Kryeparlamentari Veseli përkujton Shaban Polluzhën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar heroin e Kosovës, Shaban Polluzha. Veseli tha se ky burrë i madh i Kosovës, u priu...

OVL e UÇPMB-së me Këshill të Përkohshëm deri në Kuvend

Sipas një njoftimi në facebook nga z.Nazmi Hajredini, është caktuar një Këshill i Përkohshëm i ORGANIZATËS SË VETERANËVE TË LUFTËS së UÇPMB-së, i cili...

Maqedoni: Vendim për themelim të TV dhe Radio shtetërore në gjuhën shqipe

Qeveria e Maqedonisë ka miratuar disa vendime nëpërmjet propozim ndryshimit të ligjit: – Themelimin e Televizionit Shtetëror në gjuhën shqipe me emetim 24 orë, – Themelimin...

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot për demarkacionin

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mblidhet sot në ora 16:00 , ku në rend të ditës është shqyrtimi i kërkesës së Qeverisë për mbajtje...

Mesila Doda: Do rikthehem në politikë

E mbetur jashtë Kuvendit të Shqipërisë në zgjedhjet e 25 qershorit, ish-deputetja Mesila Doda nuk ka ndërmend ta braktisë politikën. E ftuar në emisionin “Pasdite...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Qeveria e Kosovës ndanë 6 milionë euro për kompleksin “Adem Jashari”

Pas alarmit të ngritur në opinionin publik se Kulla e Jasharëve në Prekaz rrezikon që të shembet Qeveria e Kosovës ka marrë vendimin për...

Kosova vend ideal për kriptovaluta

Kripto-valutat janë një trend global dhe kanë tendencë ndryshimin e mënyrës së centralizuar të sistemit të pagesave. Në një studim të realizuar nga Elite Fixtures...

Cili do të jetë nesër qëndrimi i LDK-së?

Lidhja Demokratike e Kosovës pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit u deklarua se është "pro" demarkacionit. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah...