Tuesday, December 11, 2018

Ja sa është dobësuar Ermali

Ermali, prej vitesh e ka krijuar vendin e vetë në zemrat e adhuruesve dhe pozita e tij në skenën tonë muzikore është stabile. Këngëtari nuk...

Këngëtarja shqiptare këndon bashkë me Eminem

Ajo e quan legjendë, dhe nuk mund të jetë ndryshe! Reperi më i famshëm i muzikës botërore, që numëron miliona disqe muzikore të shitura...

Vdes Producenti i famshëm i filmave Vittorio Taviani

Producenti i famshëm italian i filmave Vittorio Taviani ka vdekur në moshën 88-vjeçare. Taviani vdiq pas një sëmundje të gjatë raportoi vajza e tij dhe...

Kaltrina Selimi dhe Alban Mehmeti kanë publikuar këngën e tyre më të re (Video)

Kaltrina Selimi dhe Alban Mehmeti kanë publikuar këngën e tyre më të re. Ata janë bashkuar për të sjellur projektin e tyre për sezonën e...

Arrestohet sërish Stresi dhe deklaron: Jam përdorues droge

Reperi i njohur Stresi është arrestuar bashkë me shokët e tij nga policia e kryeqytetit, pasi u gjet duke konsumuar kokainë në një lokal...

Moderatorja e njohur: Së shpejti ka dasmë

Prej ditësh, qendër e lajmeve rozë në mediat online dhe ato të shkruara është moderatorja e njohur, Jona Spahiu. Fillimisht ishte emisioni Chaud Patate dhe...

Argjentina Ramosaj dhe Seven Saraqi publikojnë këngë “Pa Ty” (VIDEO)

Këngëtarja Argjentina Ramosaj është rikthyer fuqishëm në muzikë pas një pauze të gjatë. Ajo së pari erdhi me një bashkëpunim me reperin e njohur Vig...

Agnesa Vuthaj vjen me një ndryshim drastik në pamjen e saj

Ish-miss Kosova, Agnesa Vuthaj vazhdon të jetë miss i bukurisë, shkruan ORAvip. Vuthaj është në ndër me të komentuarat në publik, jo vetëm për veshjet...

Enca: Unë ende jam një “fëmijë” i lumtur

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, vazhdon të jetë një ndër emrat më të diskutuar në media. Projekti i saj i fundit “Dua” ka bërë që...

Bebe Rexha me dy projekte të reja muzikore

Bebe Rexha dita-ditës po shënon suksese të mëdha në industrinë e muzikës botërore. Momentalisht është një nga këngëtaret më të kërkuara dhe më të pëlqyera,...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

LB: Kushti kryesor për luftimin e korrupsionit është ekzistenca e vullnetit politik

Lëvizja pë Bashkim (LB) konsideron se janë dy kushte elementare që duhet të plotësohen për funksionimin e drejtësisë në vend: 1. Titullarët e institucioneve të drejtësisë...

Në mes të teorisë dhe praktikës

Shkruan: Gëzim Saraçi(Reagim)Në realitetin e krijuar në vendin tonë PATRIOTIZMI shfrytëzohet si resurs mjaft frytdhënës për realizimin e interesave të ngushta. Pra, sa më...

Klinaku: Me politikën që po ndiqet, Kosova do të humbë vazhdimisht e Serbia nuk...

Rreziku i vërtetë dhe më i madh për Kosovën është nëse ne vazhdojmë me të vjetrën. Pra nëse ne vazhdojmë me bisedime vetëm për...