Thursday, August 16, 2018

Francë-Belgjikë, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e parë në Kampionatin Botëror "Rusi 2018". Belgjika dhe Franca takohen sonte nga ora 20:00, në stadiumin “Saint Petersburg”. Formacionet e mundshme: Franca: Lloris, Umtiti,...

Abedin Januzaj: Shumë spekulime rreth Adnanit, ua them krejt të vërtetat! (VIDEO)

Adnan Januzaj, futbollisti me origjinë shqiptare, i cili është reprezentues i kombëtares së Belgjikës, para pak kohësh, kishte thënë se ka lindur në Belgjikë...

Prishtina deklason FC Europa, ecën tutje në Ligën e Evropës

FC Prishtina e ka fituar me rezultat të thellë 5:0 përballjen e fazës para-kualifikuese të Ligës së Evropës ndaj kundërshtarit nga Gjibraltari, FC Europa. Skuadra...

Ronaldo dëshiron transferimin te Juventusi

Cristiano Ronaldo te Juventusi. Kjo mund të bëhet transferta më e bujshme e kësaj merkatoje ku “Zonja e Vjetër” pritet të paguajë plot 100...

Granit Xhaka vjen me një mesazh emocionues

Granit Xhaka ka ardhur me një mesazh emocionues pas eliminimit të Zvicrës nga Kampionati Botëror. "Ishte një rrugëtim i jashtëzakonshëm në Botëror me këtë ekip...

Spanja me shumë vështirësi ka mposhtur Iranin (Video)

Spanja ka mposhtur Iranin me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit B. Golin e vetëm për Spanjën e shënoi Diego...

Zvicra e shqiptarëve merr një pikë të madhe kundër Brazilit

Kombëtarja e Zvicrës ka arritur që të marrë një barazim jashtëzakonisht të vleshëm ndaj Brazilit. Zvicra dhe Brazili luajtën baras me rezultatin 1-1 në Rostov...

Parashikimi i orakullit Akil: Rusia fiton me Arabinë Saudite

Tifozët e Rusisë duhet të jenë të lumtur para ndeshjes hapëse të Botërorit, që përfaqësuesja e vendin organizator do ta luajë kundër Arabisë Saudite:...

Kongresi i FIFA-s nis me një minutë heshtje për legjendën Fadil Vokrri

Sot në mëngjes ka filluar Kongresi i 68-të i FIFA-s në Moskë. Në punimet e këtij kongresi ishte planifikuar të merrte pjesë edhe presidenti...

Këtu mund ta ndiqni LIVE meçin Fury – Seferi

Dueli i shumëpritur në boks në mes të Tyson Furyt e shqiptarit Sefer Seferi, pritet të fillojë pas orës 23:30. Meçin mund ta shikoni në...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Murati: Kosovës po i përgatitet skenari më i keq i mundshëm

Në konferencën për medie të mbajtur sot, Kryetari i LB-së, Valon Murati, ndër të tjera tha se zhurmat e fundit për korrigjim kufijsh na...

Klinaku: LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e Preshevës...

Avni Klinaku, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, ka thënë se LB e ka shtruar çështjen e bashkimit të Kosovës me Luginën e...

Njihuni me talentin me prejardhje nga Kosova që e pret një e ardhme e...

Talenti me prejardhje nga Prishtina, Lenard Mustafa, po shkëlqen me të rinjtë e klubit gjerman “SSV Reutlingen”, derisa pret që në një të ardhme...