Saturday, May 26, 2018

Jaguar debuton me një duel shpejtësie në akull

Jaguar ka prezantuar versionet e reja të 300 Sport Edition me një duel spektakolar mbi akull përballë kampionit olimpik të patinazhit të shpejtësisë, Shaolin...

Telefoni më i mirë i vitit 2018

Telefoni më i mirë tani është Samsung Galaxy S9 Plus. Nëse jeni duke kërkuar për të gjetur se cili është smartphone më i mirë i...

Kjo është makina më e shtrenjtë në botë, ja sa kushton

Kjo është supermakina, të cilën jo të gjithë mund ta kenë dhe ka një arsye shumë të madhe për këtë. Arsyeja është pasi makina kushton...

Si të bëni një ekskavator hidraulik me telekomandë (VIDEO)

Një eskavator me kabllo përdor vinça dhe litarë çeliku për të kryer lëvizjet. Ata janë përparim i natyrshëm nga lopatat me avull dhe shpesh...

Njihuni me Super Aston Martin i ri me 592 kuaj fuqi

Aston Martin është duke përgatitur një version super të fuqishëm të modelit, Rapide, i cili është fotografuar gjatë testimit në pistën e Nurburgring të...

Instagram-i me alternativë të njëjtë si Facebook-u

Instagram së shpejti do t’ju lejojë të shkarkoni të dhënat tuaja, ashtu si Facebook. Lajmin e ka konfirmuar një zëdhënës i kompanisë për TechCrunch. “Së...

SHBA prezanton anijen luftarake më të madhe në botë

SHBA ka prezantuar anijen luftarake më te madhe në botë. Ky është një "përbindësh" që ka kushtuar 13 miliardë dollarë USS Gerald R. Ford,...

Mos e bëni update versionin IOS 11.3 për Iphone, sepse po do t’ua thyej...

Versioni i ri i sistemit operativ të Apple IOS 11.3 po thyen ekranet e iPhone-ve si bashkë me to edhe zemrat e përdoruesve të...

Mark Zuckerberg dëshmon para Kongresit

Mark Zuckerberg themeluesi dhe kryetari i Facebook, ka dhënë sot dëshminë e tij para Kongresit. Në fjalën e tij ndër të tjera deklaroj: "Një nga...

Apple njofton se do të hedhë në treg iPhone 8 në ngjyrë të kuqe

Ngjyra e re është pjesë e partneritetit të kompanisë me (RED), një grup aktivistësh i dedikuar për luftimin e HIV / AIDS në Afrikë. MacRumors...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Dënohet serbi i akuzuar për krime lufte në Vushtrri

Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka gjetur fajtor serbin Zoran Vukotiq duke e dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burgim për krime lufte kundër...

Kuçi: Qeveria nuk rrëzohet në tryeza politike, nëse i keni 61 vota bëjeni në...

Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se Kuvendi është ai ku rrëzohet qeveria dhe jo tryezat. Kjo deklaratë e Kuçit...

Kurti: Nëse kryeministri ka etikë duhet të jap dorëheqje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka hapur tryezën me subjekte politike, duke deklaruar se duhet të shkohet në zgjedhje dhe ato duhet të...