Thursday, November 22, 2018

Kujdes: Nokia 7 ka ardhur në Evropë nga importi jozyrtar

Nokia 7 aktualisht shitet ekskluzivisht vetëm në Kinë, ndërsa fansat në Europë e regjione tjera ende janë duke e pritur atë. Të ‘lodhur’ nga pritja,...

BE i kërkon Facebook-ut të prononcohet lidhur me të dhënat personale

Komisionerja e Bashkimit Evropian (BE) për Drejtësi dhe Mbrojtjen e Konsumatorit, Vera Jourova, kërkoi nga menaxhmenti i kompanisë Facebook të prononcohet nëse ka pasur...

Facebook me dy mikrofona të mençur

Mikrofonat e mençur janë një prirje e re në botën e teknologjisë së konsumit. Kategoria është krijuar dhe popullarizuar nga Amazon, e cila në...

VW largon nga tregu amerikan 350 mijë vetura diesel, pamje të pa para nga...

VW ka vazhduar që të largojë nga tregu amerikan plot 294 mijë vetura diesel, në një fushatë të jashtëzakonshme të blerjes prapa të këtyre...

Astronauti bie në trekëndëshin e Bermudës, ja çfarë ndodhi

Para se të bëhesha astronaut, kam dëgjuar rrëfime për astronautët, të cilët kanë fluturuar në kozmos, kanë parë shpërthime të ndritshme si pasojë e...

Telefoni më i mirë i vitit 2018

Telefoni më i mirë tani është Samsung Galaxy S9 Plus. Nëse jeni duke kërkuar për të gjetur se cili është smartphone më i mirë i...

Çfarë do të ndodhte nëse do të ndërpritej interneti për një ditë?

Duhet ta pranojmë se, nëse edhe vetëm për një ditë, interneti do të ndërpritej ne të gjithë do të marroseshim. Megjithatë, ndikimi mbi ekonominë dhe...

Prodhohet e para “shtëpi fluturuese” do të mahniteni nga luksi i saj (Foto)

Paramendoni nëse zotëroni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më të...

Nokia vjen edhe me modelin e koduar si Nokia 1

Ne do të shohim një numër telefonash të rinj nga HMD Global në MWC javën e ardhshme, dhe njëri prej tyre është telefoni i...

Facebook: Rregulla të reja për reklamat politike

Facebook ka njoftuar se për reklama politike në këtë rrjet social, do të verifikoj identitetin e reklamuesit, me qëllim të përpjekjes për të ndaluar...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

LB: Kushti kryesor për luftimin e korrupsionit është ekzistenca e vullnetit politik

Lëvizja pë Bashkim (LB) konsideron se janë dy kushte elementare që duhet të plotësohen për funksionimin e drejtësisë në vend: 1. Titullarët e institucioneve të drejtësisë...

Në mes të teorisë dhe praktikës

Shkruan: Gëzim Saraçi(Reagim)Në realitetin e krijuar në vendin tonë PATRIOTIZMI shfrytëzohet si resurs mjaft frytdhënës për realizimin e interesave të ngushta. Pra, sa më...

Klinaku: Me politikën që po ndiqet, Kosova do të humbë vazhdimisht e Serbia nuk...

Rreziku i vërtetë dhe më i madh për Kosovën është nëse ne vazhdojmë me të vjetrën. Pra nëse ne vazhdojmë me bisedime vetëm për...