Friday, January 18, 2019

Kujdes: Nokia 7 ka ardhur në Evropë nga importi jozyrtar

Nokia 7 aktualisht shitet ekskluzivisht vetëm në Kinë, ndërsa fansat në Europë e regjione tjera ende janë duke e pritur atë. Të ‘lodhur’ nga pritja,...

BE i kërkon Facebook-ut të prononcohet lidhur me të dhënat personale

Komisionerja e Bashkimit Evropian (BE) për Drejtësi dhe Mbrojtjen e Konsumatorit, Vera Jourova, kërkoi nga menaxhmenti i kompanisë Facebook të prononcohet nëse ka pasur...

Galaxy S10, Samsung jep datën e prezantimit

Sipas disa mediave ky telefon do të kushtojë deri në 1,770 dollarë. Samsung Galaxy S10-ta gjithashtu vjen me premtimin e madh të 5G-së dhe...

Facebook me dy mikrofona të mençur

Mikrofonat e mençur janë një prirje e re në botën e teknologjisë së konsumit. Kategoria është krijuar dhe popullarizuar nga Amazon, e cila në...

VW largon nga tregu amerikan 350 mijë vetura diesel, pamje të pa para nga...

VW ka vazhduar që të largojë nga tregu amerikan plot 294 mijë vetura diesel, në një fushatë të jashtëzakonshme të blerjes prapa të këtyre...

Astronauti bie në trekëndëshin e Bermudës, ja çfarë ndodhi

Para se të bëhesha astronaut, kam dëgjuar rrëfime për astronautët, të cilët kanë fluturuar në kozmos, kanë parë shpërthime të ndritshme si pasojë e...

Telefoni më i mirë i vitit 2018

Telefoni më i mirë tani është Samsung Galaxy S9 Plus. Nëse jeni duke kërkuar për të gjetur se cili është smartphone më i mirë i...

Çfarë do të ndodhte nëse do të ndërpritej interneti për një ditë?

Duhet ta pranojmë se, nëse edhe vetëm për një ditë, interneti do të ndërpritej ne të gjithë do të marroseshim. Megjithatë, ndikimi mbi ekonominë dhe...

Prodhohet e para “shtëpi fluturuese” do të mahniteni nga luksi i saj (Foto)

Paramendoni nëse zotëroni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më të...

Samsung zbulon një TV gjigant prej 219 inç

Samsung zbuloi televizionin 219-inç Micro LED TV, i quajtur "The Wall", në shfaqjen e Consumer Electronics 2019 në Las Vegas këtë javë.Ky televizion përdor...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Konjufca: Nuk dihet gjë për fatin e Thaçit

Drejtuesi i Grupit Parlamentar dhe anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur rreth mungesës së Presidentit Thaçi në Kosovë tani e...

Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Pranë kishës serbe, ku pritej të vinte, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiç, ka ndodhur një incident i vogël, kur sherbimi sekret u desh të...

Hahn vizitë zyrtare në Tiranë, çfarë diskutoi me Ramën

Pas vizitës në Kosovë, Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn u takua sot në Tiranë me...