Friday, January 18, 2019

SHBA prezanton anijen luftarake më të madhe në botë

SHBA ka prezantuar anijen luftarake më te madhe në botë. Ky është një "përbindësh" që ka kushtuar 13 miliardë dollarë USS Gerald R. Ford,...

Kujdes: Nokia 7 ka ardhur në Evropë nga importi jozyrtar

Nokia 7 aktualisht shitet ekskluzivisht vetëm në Kinë, ndërsa fansat në Europë e regjione tjera ende janë duke e pritur atë. Të ‘lodhur’ nga pritja,...

Cyrihu teston autobusin pa shofer

Në disa qytete të Zvicrës janë bërë disa prova me autobusë pa shofer. Edhe Cyrihu si metropoli më i madh i Zvicrës ka vendosur të...

Vjen Golfi i ri

Gjigandi gjerman Volkswagen zbuloi Golf GTI TCR, një version ligjor i makinës i frymëzuar nga modeli i garës. TCR është e vendosur në mes të...

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rënda se pesha e tyre

Inxhinjerë nga universiteti Stranford kanë krijuar disa modele robotësh të quajtur “Micro Tugs” të aftë për të tërhequr dhe për të shtyrë objekte...

Iphone do ta zgjidh problemin e jetëgjatësisë së baterisë

Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi se do të nxjerrë së...

Samsung lanson modelin e ri të Galaxy J7 Prime

Samsung ka lansuar një version të ri të Samsung Galaxy J7 Prime. Pajisja së fundmi është shfaqur me gjitha specifikat në një sajt në...

Youtube ndryshon rregullat e lojës! Nuk do të fitoni më para si më parë

Youtube ka shtrënguar kontrollin e publikimit të përmbajtjes në faqen e saj. Arsyeja është se reklamuesit dhe kompanitë e mëdha janë më pak të...

Përdoruesit e Androidit paralajmërohen që të fshijnë këto aplikacione sepse kanë virus

Përdoruesit e Androidit paralajmërohen që të fshijnë 85 aplikacione të cilat mund të infektojnë pajisjet mobile duke instaluar një virus. Besohet se më shumë se...

Ju bie shpejt bateria e telefonit? Ja zgjidhja…

Aparatet smartphone janë fjala më e fundit e teknologjisë, me aplikacione nga më të shumëllojshmet. E meta më e madhe, nëse mund ta quajmë kështu,...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Pranë kishës serbe, ku pritej të vinte, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiç, ka ndodhur një incident i vogël, kur sherbimi sekret u desh të...

Hahn vizitë zyrtare në Tiranë, çfarë diskutoi me Ramën

Pas vizitës në Kosovë, Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn u takua sot në Tiranë me...

Reagon QKUK pas publikimit të videos së plakut që nuk iu ofrua ndihmë mjekësore

Pak më parë në medie ka qarkulluar një video, teksa një i moshuar rënkon nga dhimbjet, por që asnjë nga mjekët në emergjencë nuk...