Thursday, November 22, 2018

Windows 10 me një ndryshim të hënën më 30 Prill

Windows 10 ka pasur dy përditësime të rëndësishme që nga lëshimi i saj disa vite më parë. I fundit, që quhet Windows 10 April...

Bashkia e Romës ndalon përdorimin e makinave me naftë

Makinat me motor me naftë nuk do të lejohen më në qendër të Romës duke filluar nga viti 2024, ka njoftuar kryebashkiakja e kryeqytetit...

NASA dhe Lockheed Martin ndërtojnë helikopter të heshtur supersonik

NASA dëshiron të përshpejtojë aviacionit dhe ka shpallur një projekt kërkimor multi-vjeçare , në të cilën do të zhvillohet një avion supersonik i heshtur....

Njihuni me Super Aston Martin i ri me 592 kuaj fuqi

Aston Martin është duke përgatitur një version super të fuqishëm të modelit, Rapide, i cili është fotografuar gjatë testimit në pistën e Nurburgring të...

Kompania kosovare e lojërave Trigonom arrin 5 milionë shkarkime

Faqja e cila e merret me krijimin e lojërave në internet Trigonom, ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm, duke bërë që numri i lojërave...

Arma më e re me lazer (VIDEO)

Kompania e armatimeve Raytheon po punon në disa sisteme për të shmangur avionë. Siç u bë e njohur, në dhjetor të vitit 2017, një...

Jaguar debuton me një duel shpejtësie në akull

Jaguar ka prezantuar versionet e reja të 300 Sport Edition me një duel spektakolar mbi akull përballë kampionit olimpik të patinazhit të shpejtësisë, Shaolin...

Si punon makina elektrike(video)

Makinat elektrike po bëjnë bujë të madhe në botën e automobilizmit. Këto makina pa zhurmë, pa ndotje dhe me performanca të larta, pritet që të...

Instagram-i me alternativë të njëjtë si Facebook-u

Instagram së shpejti do t’ju lejojë të shkarkoni të dhënat tuaja, ashtu si Facebook. Lajmin e ka konfirmuar një zëdhënës i kompanisë për TechCrunch. “Së...

Kujdes: Nokia 7 ka ardhur në Evropë nga importi jozyrtar

Nokia 7 aktualisht shitet ekskluzivisht vetëm në Kinë, ndërsa fansat në Europë e regjione tjera ende janë duke e pritur atë. Të ‘lodhur’ nga pritja,...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

LB: Kushti kryesor për luftimin e korrupsionit është ekzistenca e vullnetit politik

Lëvizja pë Bashkim (LB) konsideron se janë dy kushte elementare që duhet të plotësohen për funksionimin e drejtësisë në vend: 1. Titullarët e institucioneve të drejtësisë...

Në mes të teorisë dhe praktikës

Shkruan: Gëzim Saraçi(Reagim)Në realitetin e krijuar në vendin tonë PATRIOTIZMI shfrytëzohet si resurs mjaft frytdhënës për realizimin e interesave të ngushta. Pra, sa më...

Klinaku: Me politikën që po ndiqet, Kosova do të humbë vazhdimisht e Serbia nuk...

Rreziku i vërtetë dhe më i madh për Kosovën është nëse ne vazhdojmë me të vjetrën. Pra nëse ne vazhdojmë me bisedime vetëm për...