Friday, January 18, 2019

Mos e bëni update versionin IOS 11.3 për Iphone, sepse po do t’ua thyej...

Versioni i ri i sistemit operativ të Apple IOS 11.3 po thyen ekranet e iPhone-ve si bashkë me to edhe zemrat e përdoruesve të...

Mark Zuckerberg dëshmon para Kongresit

Mark Zuckerberg themeluesi dhe kryetari i Facebook, ka dhënë sot dëshminë e tij para Kongresit. Në fjalën e tij ndër të tjera deklaroj: "Një nga...

Apple njofton se do të hedhë në treg iPhone 8 në ngjyrë të kuqe

Ngjyra e re është pjesë e partneritetit të kompanisë me (RED), një grup aktivistësh i dedikuar për luftimin e HIV / AIDS në Afrikë. MacRumors...

YouTube akuzohet për mbledhjen e të dhënave personale të fëmijëve

Disa organizata amerikane akuzojnë YouTube dhe kompaninë mëmë të saj Google se përmes praktikave ilegale mbledhin të dhënat personale të fëmijëve dhe i përdorimin...

Facebook: Rregulla të reja për reklamat politike

Facebook ka njoftuar se për reklama politike në këtë rrjet social, do të verifikoj identitetin e reklamuesit, me qëllim të përpjekjes për të ndaluar...

VW largon nga tregu amerikan 350 mijë vetura diesel, pamje të pa para nga...

VW ka vazhduar që të largojë nga tregu amerikan plot 294 mijë vetura diesel, në një fushatë të jashtëzakonshme të blerjes prapa të këtyre...

“Google Maps” tani edhe në gjuhën shqipe

Gjatë udhëtimeve tona në kërkim të destinacioneve të reja "Google Maps" është një bashkëshoqërues i pandashëm. Pas 14 vjetësh, "Google Maps" ka prekur kulmin e...

NASA dhe Lockheed Martin ndërtojnë helikopter të heshtur supersonik

NASA dëshiron të përshpejtojë aviacionit dhe ka shpallur një projekt kërkimor multi-vjeçare , në të cilën do të zhvillohet një avion supersonik i heshtur....

Apple-Intel mund të marrë fund

Apple synon që brenda pak viteve të bëhet edhe më shumë “origjinale” duke hequr dorë nga palët e treta. Sipas asaj që raporton “Bloomberg” kompania...

Huawei prezanton celularin me kamerën “më të mirë në treg”

Është prezantuar më në fund Huawei P20 Pro, celulari më i mirë deri më sot i markës kineze. Sipas ekspertëve, kamera e këtij “smartphone” është...

Block title

REKLAMO KETU

LAJMET E FUNDIT

Fituesit dhe humbësit e ndryshimeve klimatike në mbretërinë e kafshëve të Antarktidës

Ndryshimi i klimës krijon shumë "humbës" në këtë planet, por mund të ketë edhe disa "fitues" në mbretërinë e kafshëve, sipas një studimi të...

Konjufca: Nuk dihet gjë për fatin e Thaçit

Drejtuesi i Grupit Parlamentar dhe anëtari i kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur rreth mungesës së Presidentit Thaçi në Kosovë tani e...

Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Pranë kishës serbe, ku pritej të vinte, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiç, ka ndodhur një incident i vogël, kur sherbimi sekret u desh të...