​460 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 460 raste aktive me COVID-19. 99 raste aktive janë vetëm në Komunën e Prishtinës.

Ndërkohë që të dielën Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se nga 2. 174 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Shtatë raste pozitive janë shënuar në Komunën e Prishtinës, 6 në Kamenicë, 2 në Gjilan, dy në Gjilan, një në Ferizaj dhe një rast në Kllokot.

Njoftimi i plotë:

Nga 2.174 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.434.

Në total numri i rasteve aktive është 460.