​Përfundon pjesa e parë: Sevilla udhëheq ndaj Barcelonës

1588
Sevilla ka kaluar në epërsi me rezultat 2:1 në ndeshjen kundër Barcelonës, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Ramon Sanchez – Pizjuan”, në kuadër të xhiros së 25-të të La Ligës.

Në minutën e 42-të të ndeshjes, Gabriel Mercado e ktheu skuadrën e tij në epërsi, pasi ai u harrua brenda zonës së 16-metërshit nga mbrojtësit e Barcelonës, Gerard Pique dhe Samuel Umtiti.