17-vjeçari e gjuan me vezë, senatori e godet me grushte (Video)

636

Një 17-vjeçar në Australi, ka gjuajtur me vezë Senatorin Fraser Anning, gjatë kohës që ky i fundit ishte duke dhënë një intervistë live.

Sapo është qëlluar me vezë, senatori nuk ka duruar po ka qëlluar me grushte 17-vjeçarin.

Fraser Anning, kishte reaguar ashpër pas sulmit në Zelandë të Re ku mbetën të vrarë 49 persona, duke akuzuar muslimanët për këto akte.

‘A mendon dikush ende se emigracioni mysliman dhe dhuna nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën?”-kishte shkruar senatori./ Dritare.net/