247 raste aktive me koronavirus

0
215

247 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit u regjistruan 12 raste pozitive, me asnjë viktimë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, transmeton Klankosova.tv.

U kryen 354 testime dhe 28 qytetarë u shëruan.