6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

0
166

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 48 raste të reja të të infektuarve me COVID-19.

Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën 6 persona.

Në të njëjtën kohë janë shëruar 2 mijë e 319 persona, transmeton lajmi.net.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orëshin e fundit janë vaksinuar gjithsej 9 mijë e 146 qytetarë.