8 skuadrat çerekfinaliste të Champions League

104

Napoli dhe Real Madrid i bashkohen ekipeve të Bayern Munich, Benfica, Chelsea, Inter, Milan dhe Manchester City në çerekfinalet e Champions League.

Shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve do hidhet të premten në ora 12:00 në Nyon të Zvicrës. Pas shumë vitesh, tre skuadra nga Serie A janë në këtë fazë./Fokusi.info/