AAK deklarohet për takimin me presidentin Thaçi

0
313

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Gazmend Syla ka thënë për EkonomiaOnline, se ende nuk ka ndonjë ftesë zyrtare nga presidenti Hashim Thaçi, por që do të marrin pjesë në takim me partit politike.

“Ende nuk ka ftesë zyrtare nga presidenti ne do ta diskutojm në kryesinë e partisë dhe do të marrim pjesë në këtë takim”, ka thënë Syla

Kujtojmë se Presidenti i Kosovës këtë javë pritet të ftojë në takim për konsultime të gjithë liderët e partive politike, për të shikuar mundësinë e krijimit të qeverisë së re.