Adnan Hyseni, ish-pjesëtar i UÇK-së falënderon të gjithë shqiptarët për ofrimin e ndihmës financiare

786

Ish-ushtari i UÇK-së, Adnan Hyseni përmes një statusi në “Facebook” është deklaruar për gjendjen e tij shëndetësore. Ai ka falënderuar gjithë shqiptarët të cilët e kanë ndihmuar financiarisht.

“Më lejoni dhe ma pranoni qe t’ju falenderoj permes keti mesazhi i cili del nga thellësia shpirtërore. Ishalla Allahu i Madhërishëm do me forcon sa me shpejt qe është e mundu ashtu siç edhe e kisha afër gjithmonë dhe me jepte forcë çdo here keto 39 vite sa un kam tani por edhe ne këtë rast qe pata (sëmundjen) e qe do i jem përulës dhe falënderues për gjithë jetën Allahut te Madhërishëm dhe te kthehem ne Atdhe për te vazhdu aty ku mbeta e qe është kontributi im pozitiv per Kombin dhe Atdheun”, shkroi ai, raporton Express.

Ky është statusi i plotë në Facebook:

Te dashur vllezer e motra Shqiptar nga Peja e qytet tjera te Kosoves, gjithandej Evropes dhe Botes pasi qe nuk po e kam mundesin te jem afer gjdo njerit nga ju e te ju falenderoja veq e veq, dore ne dore dhe te ju peqafoja fort me zemer e shpirt dhe shum mall qe hapet zemrat tuaja dhe me dhat mbeshtetje te fuqishme ne shum forma duke me vizitu e mbeshtet ne spital ne Gjermani, duke me mbeshtet financiarisht kudo nga gjdo cep i botes me mundesi qe patet ne nje koh krize financiare per mu dhe momentit jetik per jet qe un pata por edhe juve qe patet vullnetit por jo mundesin financiare por u lutet dhe benit dua gjdo sekond te dites dhe per dy jave rresht qe un te kem mundesin e sherimit ketu ne Gjermani dhe tme ipet edhe nje mundesi ta jeton jeten e qe te kthehem aty ku zemra e shpirti me rreh fort e qe eshte kontributi per Kombin dhe Atdheun tim. 

Andaj me lejoni dhe ma pranoni qe t’ju falenderoj permes keti mesazhi i cili del nga thellesia shpirtrore. Ishalla Allahu i Madherishem do me forcon sa me shpejt qe eshte e mundu ashtu siq edhe e kisha afer gjithmon dhe me jepte forc gjdo here keto 39 vite sa un kam tani por edhe ne kete rast qe pata (semundjen) e qe do i jem perules dhe falenderues per gjith jeten Allahut te Madherishem dhe te kthehem ne Atdhe per te vazhdu aty ku mbeta e qe eshte kontributi im pozitiv per Kombin dhe Atdheun.
Faleminderimi i takon Allahut te Madherishem, faleminderit Kombin im, jau shperblefsha me nder dhe kontribut pozitiv deri ne sekond te fundit te jetes time.

FALEMINDERIT