Ajax – Tottenham, formacionet zyrtare

455

Në “Johan Cruijff ArenA” zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur.

Skuadra holandeze fitoi me rezultat 1-0 në Londër, ashtu që i mjafton edhe barazimi për t’u kualifikuar në finale. Spursat duhet doemos ta fitojnë ndeshjen me një gol epërsi, por duke shënuar dy e më shumë gola (1-2, 2-3 etj.). Rezultati 0-1 e dërgon ndeshjen në vazhdime.

Do të shohim një tjetër përballje taktikash të trajnerëve Erik ten Hag dhe Mauricio Pochettino, të cilët i kanë gati formacionet e tyre për këtë sfidë, transmeton albeu.

Formacionet zyrtare: