Aksident i rëndë në Raushiq të Pejës (video)

0
339

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Raushiq të Pejës.

Siç shihet në videon e siguruar nga IndeksOnline, njëra nga veturat e aksidentuara, është përplasur për muri.

Kujtojmë që aksidentet e rënda me fatalitet, nuk kanë qenë të pakëta kohëve të fundit.

Javën e kalur një aksident tjetër i rëndë në Ozdrim të Pejës, la të vdekur një vajzë 7 vjeçare.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova, tha për IndeksOnline se si pasojë e aksidentit janë lënduar 3 persona të cilët janë dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës për tretman mjekësor.

“Rreth orës 12:00-të, Policia e Kosovës, ka marrë informata se në fshatin Rashiq në Pejë ka ndodhur një aksident trafiku mes 3 veturave, si pasojë e aksidentit 3 persona janë lënduar. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe rasti po hetohet”.