Home LAJME Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, shumë të lënduar

Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, shumë të lënduar

0
Aksident mes trenit dhe kamionit në Gjermani, shumë të lënduar

Një aksident mes trenit dhe një kamioni në Rendsburg në Gjermaninë veriore, ka lënë të lënduar 20 persona.

Në vendin e ngjarjes gjenden pjesëtarë të shërbimet të shpëtimit.

Një person është në rrezik për jetë, nëntë janë lënduar rendë derisa 10 tjerë janë më pak të lënduar.