Aksident në Lushnjë, makina del nga rruga, vdes pasagjeri

567

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Lushnje-Fier, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 37-vjeçar.

Sipas të dhënave nga policia shtetasi I.B, 45 vjeç, banues në Elbasan, duke drejtuar automjetin tip “Audi”, ka dalë nga rruga dhe për pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i automjetit dhe pasagjeri H.G, 37 vjeç.

Shtetasi I.B ndodhet në Spitalin e Lushnjës nën kujdesin e mjekëve ndërsa shtetasi H.G. ndërroi jetë në spital. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./BalkanWeb/