Aksident trafiku, lëndohen rëndë dy persona

0
208
Foto ilustrim

Më 23.08.2019 në ora 22.40 në rrugën magjistrale Strumicë-Fshati i Ri, në udhëkryqin për në fshatin Zubovo dhe fshatin Fshati i Ri, ka ndodhur një aksident midis veturës “audi a6” me targa nga Strumica, e drejtuar nga A.J.(51) nga Fshati i Ri dhe veturës së tipit “opel zafira” me targa nga Strumica e drejtuar nga K.K.(54) nga fshati Zubovo, transmeton Almakos.

Në aksident janë lënduar K.K dhe A.J. personave iu është dhënë ndihmë mjekësore në spitalin në Strumicë.

Është kryer kontroll në vendngjarje nga ekipi i SPB Strumicë.