Aksident trafiku mes një autobusi dhe një kamioni, lëndohen disa persona

0
241

Një aksident mes një kamioni dhe një autobusi ka ndodhur pak më parë në fshatin Gjergjicë të komunës së Drenasit.

Sipas dëshmitarëve të rastit, nga aksidenti janë të lënduar disa persona, dy prej të cilëve janë dërguar për trajtim në spital.

Ndonëse ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar aksidentit, dëshmitarët thonë se fajtor për të ka qenë autobusi.