Albumi i Dua Lipës, më i dëgjuari në histori

642

Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses të ri në karrierë, duke lënë pas emra të njohur.

Dua Lipa ka arritur të hyjë në histori, pasi albumi i saj është bërë më i dëgjuari në “Spotify”, nga të gjitha albumet e femrave, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja ka lënë pas pop-yllin, Taylor Swift me albumin “1989”, kurse Dua kryeson me albumin “Dua Lipa”.

Albumi ka arritur 9.5 miliard dëgjime në Spotify dhe YouTube, në mbarë botën.

Për ndryshe, këngëtarja ditë më parë publikoi këngën me titull “Swan Song”, e cila është kolonë zanore e filmit “Alita”.