Ambasadori Kosnett mbërrin në Kuvend

0
302

Në Kuvendin e Kosovës kanë filluar që të shkojnë deputetët e Republikës së Kosovës.

Ndër ta në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe amabsadori i SHBA-ve, Philip Kosnett, shkruan IndeksOnline.

Ish ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe deputeti i Nisma-s Endrit Shala ishin të parët të u dokën sot në Kuvend.

Sot do të mbahet në ora 11:00 seanca e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Të dyja këto parti kanë thënë se do të votojnë mocionin.