Anglia e bllokon hotelin e njohur në Prishtinë, e rezervon 9 muaj para ndeshjes

0
1592

Kosova do të ballafaqohet në nëntor me Anglinë në ndeshjen e fundit për kualifikimet e kampionatit evropian të vitit 2020.

Edhe pse kanë mbetur më shumë se 7 muaj deri te ndeshja, zyrtarët e Federatës së Futbollit të Anglisë janë duke kryer detyrat e tyre që tani.

“Tre luanët” kanë bllokuar hotelin “Emerald” që posedon 72 dhoma dhe gjatë 2 ditëve sa do të qëndrojnë në Prishtinë.

Ata nuk duan që asnjë mysafirë të fle në këtë hotel.

Këtë lajm e ka konfirmuar për Indeksonline, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.