Anglia – Kosova, Drejtpërdrejt (LIVE)

0
856

Kosova zhvillon ndeshjen e pestë kualifikuese për ‘Euro 2020’ në kuadër të Grupit A, ndërsa për kundërshtar e ka Anglinë. ‘Dardanët’ nuk njohin humbje në 15 ndeshje radhazi, kurse mbajnë vendin e dytë në grup me tetë pikë, nga dy fitore dhe dy humbje.

Të zgjedhurit e Bernard Challandes do të shpresojnë për një tjetër sukses në St Mary’s Stadium të Southamptonit, ku pritet t’u shkaktojnë telashe Tre Luanëve.

Dy liderët e Grupit A takohen në Southampton. Këto skuadra ndeshen për herë të parë.

Anglia nuk ka humbur në 42 ndeshje kualifikuese radhazi. Kosova i ka zhvilluar 15 ndeshje rresht pa humbje.

linku rtk

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen