Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e Abit Jasharajt

497
Policia e Kosovës ka arrestuar një person në lidhje me vrasjen e djeshme të Abid Jasharaj, e ndodhur në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë.
I dyshuari është duke u intervistuar në stacion të policisë dhe se pas pak prokurori i rastit do të nxerr vendim për të.
Sipas burimeve të Indeksonline, personi i arrestuar dyshohet se është vet autori i krimit që tronditi banorët e kryeqytetit.
Dje Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht përkitazi me ngjarjen ndërsa aktualisht pista e vetme e hetimeve është tek miqtë e Abidit të cilët një ditë para kryerjes së aktit e kishin kërcënuar viktimën përmes telefonit.