Arrestohet mërgimtari në Vushtrri – iu gjeten dy pushkë ajrore pa leje

74

Një mërgimtar shtetas i Zvicrës është arrestuar në Vushtrri, të dielën.

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar dy pushkë ajrore pa leje përkatëse.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/