Arrestohet një i dyshuar për aksidentin me fatalitet në Ozdrim

0
164
Foto ilustrim

Policia ka arrestuar një të dyshuar për aksidentin që ka ndodhur dje në Ozdrim të Pejës, ku ka humbur jetën një vajza shtatë vjeçare.

Nga policia thonë se personi i dyshuar është i komunitetit egjiptas, njofton Klan Kosova.

“I njëjti përderisa ishte duke lëvizur me veturën, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, ndeshet me veturën tjetër”.

“Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore pësojnë dy drejtuesit dhe dy pasagjere femër K-Shqiptare  dhe të njëjtit dërgohen për tretman mjekësor, ku mjeku kujdestar konstaton se njëra nga viktimat femër ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës u lirohet familjarëve, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.