Arsenal-Atletico Madrid, formacionet e mundshme të ndeshjes

Sonte zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale ndërmjet Arsenalit dhe Atletico Madridit në Europa League.

Ndeshja fillon nga ora 21:05 dhe luhet në stadiumin “Emirates” të Londrës.

Këto janë formacionet e mundshme:

Arsenal (4-3-3): Cech; Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal; Xhaka, Wilshere, Ramsey; Ozil, Lacazette, Mkhitaryan.

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Juanfran, Savic, Godin, Vrsaljko; Correa, Saul, Gabi, Koke; Griezmann, Gameiro.