Arsenal-Manchester 1:0, supergol i Xhakës

881

Derbin e sotëm Arsenal – Manchester United e ka zbllokuar shqiptari. Granit Xhaka ka shënuar një gol të bukur nga largësia.

Në minutën e 12 të ndeshjes Xhaka e ka shfrytëzuar një pasim të Lacazettes dhe me një gjuajtje të saktë ka mposhtur portierin e Manchesterit, De Gea.

Ndeshja është e vlefshme për xhiron e 30-të të Premier Ligës.