Arsenal – Watford, formacionet zyrtare

Arsenali dhe Watfordi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë titullar.

Arsenal: Cech; Niles, Holdin, Mustafi, Kolasinac; Elneny, Xhaka; Ozil, Iwobi, Mkhitaryan; Aubameyang.

Watford: Karnezis; Femenia, Prodl, Mariappa, Holebas; Doucoure, Capoue; Janmaat, Pereyra, Richarlison; Deeney