Arsenali e demoloi Bournemouthin (Video)

466

Arsenali e ka mposhtur Bournemouthin me rezultat të thellë  5-1 në ndeshjen e xhiros së 28-të të Premierligës.

Golat për skuadrën e drejtuar nga Emery i shënuan OZil (4′), Mkhitaryan (27′), Koscienly (47′), Aubameyang (59′) dhe Lacazette (78′).

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Mousset (30′).

Me këtë fitore, Arsenali vazhdon të qëndroj në vendin e katërt me 56 pikë, një më shumë se Manchesteri që po fiton përballë Crystal Palace.