Arsenali merr fitore të madhe në udhëtim ndaj Southampton (Video)

0
50

Arsenali e ka mposhtur 2-0 Southamptonin për të marrë tri pikë me vlerë në luftën për një vend në Evropë.

Edward Nketiah në minutën e 20’ dhe Joseph Willock 87’ shënuan për fitoren e pastër të ‘Topçinjve’.

Arsenali tani ka shkuar në kuotën e 43 pikëve, 6 pikë larg zonës Europa League.