Babai nga Mitrovica e shpalli djalin e vdekur, mjekët e shpëtojnë gjatë operacionit

Një prind nga Mitrovica para pak minutave nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” e ka shpallur djalin e tij të vdekur.  Por, i biri 15-vjeçar kishte qenë në sallën e operacionit duke marrë ndihmën emergjente nga mjekët. Fatmirësisht ka shpëtuar.

Fëmija, A.B, nga Mitrovica për 15 minuta u shpallë i vdekur.

Por, i gjithë ky njoftim doli të jetë i ngutshëm nga ana e babait të 15 vjeçarit. Për diçka minuta statusi i tij mori dhenë në “Facebook”.

M.B nga veriu i Mitrovicës lajmëroi nëpërmjet një statusi në “Facebook”, se djali i tij që ra në pishinë ka ndërruar jetë.

Por, pas pak minuta statusi i tij që doli të jetë i rrejshëm, u fshi.

Mjekët arritën ta shpëtojnë djalin, i cili ndodhet në komë.

Ai për Express, ka sqaruar se u ngutë me këtë lajm dhe se të njëjtin e ka shkruar për shkak të thirjeve të shumta që ia kanë bërë të afërmit për t’u interesuar rreth shëndetit të birit të tyre.

E se djali është gjallë e kanë konfirmuar për Express, edhe zyrtarë në policinë rajonale të Mitrovicës. Avni Zahiti, zëdhënës i policisë në këtë rajon i tha Expressit se në bazë të informatave të fundit që i kanë ata gjendja shëndetësore e djalit është stabile

Mediat dje kanë  raportuar se pushuesi (i mituri), pas zhytjes në pishinë nuk ka mundur të del vet më, por është nxjerrë nga të pranishmit në gjendje të rëndë, pasi që dyshohej se ka pësuar gjakderdhje të brendshme.

Pas nxjerrjes nga uji, ai ishte dërguar urgjentisht në QKUK për trajtim mjekësor, por që fatkeqësisht nuk ka mbijetuar.