Babai plagos rastësisht djalin e tij

0
806

Në fshatin Doberdol të Pejës babai ka plagosur aksidentalisht djalin e tij.

Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili gjatë përpjekjes që t’i tremb disa pëllumba mbi kulmin e shtëpisë nga pakujdesia me pistoletë e kishte qëlluar në këmbë djalin e tij viktimën mashkull K/Shqiptar i cili si pasoj kishte pësuar lëndime të lehta trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor, njofton Policia e Kosovës, transmeton Indeksonline.

Nga i dyshuari është konfiskuar pistoleta me një karikatorë dhe 15 diabolla kalibër. 4.5 mm. Pas intervistimit i dyshuari me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.