Barcelona deklason Gironën, Suarez hetrik, Coutinho shënon golin e parë

513

Barcelona e ka mposhtur me rezultat të thellë 6:1 Gironën në “Camp Nou”.

Gjithçka nisi befas kur Portu shënoi në minutën e 3-të të ndeshjes për t’i kaluar mysafirët në epërsi.

Por, reagimi i djelmoshave të Valverdes ishte i shpejtë, kur Messi e gjeti Luis Suarezin i cili i barazoi shifrat në 1-1 në minutën e 5-të.

Barcelona nuk shikoi mbrapa më dhe shënoi dy gola të shpejtë me anë të Messit, në minutat 30 dhe 36. Në përfundim të pjesës së parë, Suarez realizoi golin e katërt të Barcelonës.

Brazilianit Philippe Coutinho i erdhi radha në minutën e 66-të, kur shënoi një super gol nga distanca dhe ky është goli i tij i parë prej që u transferua tek Barcelona. E sulmuesi nga Urugai e kompletoi het-trikun në minutën e 77-të.

Luis Suarez scored Barcelona's final goal of the night to clinch his hat-trick as they ran out emphatic 6-1 winners

 

Philippe Coutinho produced the moment of the game to put his new Barcelona side 5-1 up in the 66th minute