Barcelona e turpëroi Real Madridin në ‘Santiago Bernabeu’ (Video)

0
511

Barcelona e ka turpëruar Real Madridin, duke fituar 0-3 midis Santiago Bernabeut, në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit.

Luis Suarez me dy gola 50′ dhe 73′ ( nga penalltia, duke ekzekutuar në stilin “panenka”) dhe një autogol i Raphael Varane në minutën e 69′.një nga penalltia dhe Raphael Varane me një autogol i dhanë Barçës epërsinë prej tri golave.

Barça fitoi 4-1 rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve.

Me këtë fitore Barcelona kualifikohet në finalen e Kupës së Mbretit.