Barcelona me fitore sot kundër Granadas rrëmben vendin e parë: Formacionet zyrtare

0
73

Barcelona është nikoqir i Granadas, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të në La Liga.

Katalunasit kërkojnë vetëm fitore që të marrin kreun e La Liga-s.

Ndërkohë, Granada gjithashtu do synojë të bëjë befasinë me shpresën të përfundojë në top shtatë.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Pique, Umtiti, Mingueza; Roberto, Alba, De Jong, Moriba, Busquets; Messi, Griezmann.

Granada: Aaron; Nehuen, German, Diaz; Foluquier, Yangel, Brice, Quini; Suarez, Machis, Soldado.

Ndeshja zhvillohet në “Camp Nou” dhe nis në ora 19:00.