Barcelona me një transer të rëndësishëm

695

Barcelona ka arritur marrëveshje me talentin e Ajax, Franke de Jong.

Sipas raporteve në Spanjë, drejtuesit e skuadrës spanjolle janë takuar me agjentin e futbollistit, Ali Dursun.

Dy palët kanë rënë dakord me pagën e futbollistit dhe tashmë mbetet vetëm të negociohet çmimi me skuadrën holandeze.

21 vjeçari është pjesë e Ajaxit nga viti 2015 derisa vitin e kaluar ka bërë edhe pesë paraqitje me Holandën.