Barcelona paguan klauzolën e Griezmann!

0
83

Drejtuesit e klubit të Barcelonës kanë realizuar këtë të enjte procesin e transfertës së shumës prej 120 milionë euro në llogari të Atletico Madrid, duke paguar kështu klauzolën e transferimit të sulmuesit francez Antoine Griezmann.

Lajmi është publikuar nga media e famshme franceze “L’Equipe”, e cila informon gjithashtu se për shkak të shumës së konsiderueshme, dhe procedurave të ngadalta, transferta e parave do të finalizohet vetëm të premten.

Ditë kur më në fund, ylli francez kampion bote në fuqi mund të shpërngulet nga
Madridi në drejtim të Barcelonës, për të nënshkruar marrëveshjen e paralajmëruar
5-vjeçare me klubin katalanas.