Basketboll: Kosova mposhtet nga Polonia

597

Kosova ka humbur 90:62 nga Polonia.

Në “Wloclawek” ka përfunduar ndeshja mes Polonisë dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës Kina 2019.

Polonia e mundi Kosovën me 22 pikë diferencë në pjesën e parë, 48:26. Vendasit dominuan edhe në çerekët tre dhe katër, duke triumfuar në fund me 28 pikë diferencë, 90:62.