Bersant Celina me gol fantastik ndaj Bolton (Video)

543
Bersant Celina po vazhdon me formë të shkëlqyer në Championship të Anglisë, me skuadrën e tij Swansesa.
Talenti nga Kosova shënoi golin e sigurisë në fitoren e Swansea me rezultat 2:0 ndaj Bolton.
Ish anëtari i Ipswich dhe Manchester Cityt realizoi një gol fenomenal pas asistimit të Daniel James, në minutën e 92-të.
Momentalisht Swansea qëndron në mesin e renditjes tabelare në divisionin e dytë të futbollit anglez, të njohur si “Championship”.