BMW synon rekordin për shpejtësi me dron (Video)

0
501

Dronët janë në numër të madh aktualisht në botë.

Me teknologjinë më të re është shtuar edhe gara për rekordin më të shpejtë.

Deri tani më i shpejti DRL RacerX. Ai fluturoi në shpejtësinë prej 263 kilometra për orë, teksa peshon vetëm 800 gramë.

Tani kjo ligë po synon të thyejë rekordin e vet.

Prodhuesi gjerman i veturave, BMW, po punon me Drone Racing League që të tejkalojë rekordin për dronin më të shpejtë në botë.

Sipas BMW-së, ky partneritet do të zgjerojë funksionalizimin e kompanisë dhe famën e sportit me dronë./Media Press/