Bukuroshja shqiptare e serialeve turke

615

Almeda Abazi është bukuroshja shqiptare e cila famën më të madhe e ka krijuar në Turqi, si pjesë e serialeve turke. 

Ajo së fundi është kthyer në Shqipëri, ku po merr pjesë ne “Dancing with the stars” si prezantuese e këtij shout.
Almeda është shfaqur e veshur me një fustan të zi dhe të gjatë, kurse ajo dukej shumë e bukur dhe provokuese.

< h5>Ndryshe, Almeda është e martuar me aktorin turk i njohur sidomos për rolin e Çenarit, Tolgahan Saysiman./Kosovarja/