Konfirmohet arratisja e Enver Sekiraqës, Policia: Nuk e gjetëm në shtëpi, kemi informuar të gjitha vendkalimet kufitare

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Express se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim...

Kurti për skemën sociale: Heq diskriminimin dhe familjet e varfëra mbështeten nga Qeveria

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati morën pjesë në...

Shtyrja e afatit për regjistrimin e popullsisë, ASK jep detaje

Përmes një komunikate për medie, Agjencia e Statistikave së Kosovës ka falënderuar të gjithë qytetarët...

Shembet dheu në rrugën Klinë – Gjakovë, Policia jep detaje

Në rrugën Klinë- Gjakovë, më saktësisht në fshatin Volljakë ku kanë qenë duke u zhvilluar...

Matoshi pas letrës së Gërvallës që dërgoj në KiE: Guxo shuhet, Donika mund të shkoj në VV e Vjosa në LDK

Analisti politik, Halil Matoshi, për FrontOnline thotë se letra e shefes së diplomacisë kosovare, Donika...

Deputetja e PDK-së: Ka gjasa reale që gjatë javës së ardhshme të shpërndahet Kuvendi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ariana Musliu-Shoshi, thotë se kryetari i këtij dikasteri...

Drama në Kotor: Edi Rama tregon pse nuk u ngrit për ta përshëndetur Albin Kurtin

Disa pamje të publikuara të enjten nga Samiti i Kotorit, tregonin kryeministrin e Kosovës, Albin...

Pengoi zyrtarët policorë gjatë detyrës, arrestohet një person në Obiliq

Një person në Raskovë të Obiliqit është arrestuar pasi i njëjti ka penguar zyrtarët policor...

Parashikimi i motit

Moti sot parashihet të mbaj kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9...

Piramida e Tiranës fiton Çmimin e Madh për Evropën Juglindore

Piramida e rinovuar e Tiranës ka fituar Çmimin e Madh për Evropën Juglindore. Përmes një...

Gjeneral Dreshaj viziton ushtrimin fushor të FSK-së “Skuadra në Sulm”

Komandanti i Forcave Tokësore, gjeneral brigadë, Hysen Dreshaj, i shoqëruar nga rreshter majori i KOMFSK,...

Haradinaj: Dështimi në KiE i Kosovës i faturohet vetëm Albin Kurtit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se mospërfshirja e Kosovës për votim në Këshillin...