Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi refuzojnë dekorimin nga Presidenti Thaçi

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi dhe Deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Rexhep Selimi...

LDK konfirmon votën për Demarkacionin

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka konfirmuar edhe njëherë se do ta votojë Demarkacionin në...

Kjo është lista e personaliteteve të dekoruar nga presidenti Thaçi

Ish-anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së që u  dekoruan me Medaljen e 10 Vjetorit të...

Varroset me nderime të larta veterani i UÇK-së, Tahir Murati

Nën përcjelljen e Togut të Nderit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, me nderime të...

Qeveria e Kosovës miraton aneks-marrëveshjen

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka  aprovuar aneks-marrëveshja e nënshkruar nga dy...

Haradinaj: shtyhet seanca për demarkacionin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nesër nuk do të ketë seancë për demarkacion. Ka...

Rrugëtimi i Kosovës drejt Pavarësisë!

Shpallja e pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008 ishte kurorëzimi i një rrugëtimi të...

Kuvendi i Komunës së Prishtinës nesër mbanë mbledhje solemne

Kuvendi i Komunës së Prishtinës për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës do...

Veseli ka ftuar deputetët e Kuvendit të Kosoves që ta përkrahin Marrëveshjen për Kufirin me Malin e Zi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar deputetët e parlamentit të Kosovës, që...

Seanca e kuvendit për demarkacionin të dielën në ora 18:00

Seanca parlamentare për votimin e aneks-marrëveshjes për Demarkacionin mes Kosovës e Malit të Zi do...

Kryetari i Degës së AAK-së në Podujevë kundër demarkacionit

Kryetari i Degës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Komunën e Podujevës, Fatmir...

Ndërroi jetë veterani i UÇK-së, Tahir Murati

Ka vdekur sot në mëngjes veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tahir Murati nga fshati...