Chelsea kualifikohet në finalen e FA Cup (VIDEO)

652
Chelsea ka mposhtur Southamptonin me rezultat 2-0 në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës FA.
Golat për skuadrën e Antonie Contes i shënuan Giroud në minutën e 46-të dhe Morata në minutën e 82-të.

Me këtë fitore, Chelsea kalon në finale të Kupës FA , ku do të ndeshet me Manchester United.

Finalja e Kupës Fa ndërmjet Manchester United dhe Chelsea do të zhvillohet me 19 Maj në orën 16:00.