Chelsea siguron fitoren në minutat shtesë (video)

0
520

Chelsea pas rezultateve të dobëta në dy xhirot e fundit ka arritu të fitoi të tri pikët ndaj Cardiff-it dhe atë si mysafir.

Deri te fitorja Chelsea ka ardhë pas një loje të vështirë dhe me kthim të rezultatit, pasi që vendasit kanë udhëhequr deri në minutën e 84-të.

Golin e parë për Cardiff-in e ka shënuar Camarasa në minutën e 46-të, ndërsa goli i barazimit është shënuar nga Azpilicueta në minutën e 84-të të ndeshjës.

Goli i fitores ka ardhë në minutën e 91-të nga Loftus-Cheek. Dhe kështu Chelsea ka shënuar fitore ndaj Cardiff-it me rezultat 2-1.